Відображаються усі з 6 результатів

Ікра щуки

Що собою являє такий різновид популярної «ікряної» категорії морепродуктів, як ікра щуки? Чому сьогодні вона користується досить суттєвим попитом, який можна порівняти з запитами на більш дорогий та елітний продукт?

Щуча ікра в Україні – це відносно «новий» для вітчизняного споживача продукт. Не сказати, що ми «розпещені» великою кількістю делікатесів, проте червона ікра лососевих або чорна ікра осетрових практично завжди є на прилавках спеціалізованих магазинів.

Щука – одна з найбільших прісноводних риб-хижаків, яка виробляє ікру частикового типу. Багато хто помилково відносять цей продукт до категорії «білої ікри», названої так по світлому відтінку, проте це не зовсім так. Фахівці розрізняють кілька головних різновидів білої ікри і щуча не входить в їх склад, зважаючи окремим видом, поряд з червоною і чорною ікрою.

Чим же відома та знаменита ікра щуки? Насправді багато експертів вважають її багато в чому «міжнаціональним» продуктом через величезну ареалу проживання і найрізноманітніших місць видобутку риби. При цьому варто відзначити, що вперше на ринку з’явилася продукція з Астрахані від місцевих рибальських артілей ще в кінці 17-го-початку 18-го століть.

Астраханський різновид ікри і до цього дня вважається «еталоном» якості. Саме тут випускається оригінальний продукт, органолептичні показники якого багато хто вважає кращим в світі. Спробувавши хоча б раз якісну свіжу ікру щуки, ви навряд чи забудете її ніжний смак та ідеальний післясмак.

Яка ікра щуки краще

На смак і колір, як кажуть, товаришів немає. Те ж саме приблизно можна віднести і до будь-якого популярного делікатесу на рибному ринку. Купити ікру щуки сьогодні пропонують в різноманітній тарі, в тому числі і на вагу. Одного разу побачивши справжній оригінальний продукт, ви відразу ж запам’ятайте характерні особливості ікринок – аромат, смак, розмір, колір, крихкість.

Як правило, цей делікатес має жовтуватий відтінок ікринок, проте іноді зустрічаються досить унікальні різновиди з сіруватими, світло-бежевими або навіть золотими відтінками. Що стосується тари, то кращим варіантом стане покупка продукту в скляній упаковці: це дозволить візуально оцінити якість, навіть не відкриваючи банку.

Сьогодні на щучу ікру ціна за кг може бути досить серйозною: багато в чому це стало результатом агресивної маркетингової політики відомих виробників. Метою рекламної акції було довести до клієнтів думку про «елітарності» продукту, який цілком може стати прикрасою будь-якого столу.

Це ні в якому разі не перебільшення, що було доведено не як відомими експертами в області кулінарії, так і серйозними аналізами в багатьох лабораторіях по всьому світу. Фірмова ікра щуки від перевіреного і надійного виробника стане не тільки одним з головних страв на вашому столі, а й при цьому принесе максимум користі для організму.

Трохи цікавих фактів

Що нам відомо про таку рибу, як традиційна щука? Де вона зустрічається в світі? Коли виходить на нерест і скільки за раз можна добути ікри з однієї особини? Основні ареали проживання – Євразія та Північна Америка. Крім того, вона часто видобувається в Східній Азії (зокрема – в Китаї). Нерест починається в кінці зими, коли активно починає танути сніг та сходить лід з основних річок.

Доросла особина може призвести до 200000 ікринок за один нерест – це один з найвищих показників «плодючості» серед прісноводних риб. Видобувають ікру відразу ж після вилову риби – це дозволяє зберегти свіжість і якість оригінального делікатесу.

Ікра витягується в ястики – «мішки» з плівки, які ретельно вимивають, засолюють і пастеризують. Оригінальна якісна ікра щуки недорого практично не зустрічається – це необхідно пам’ятати при купівлі. Основні параметри цього делікатесу:

  • діаметр ікринок – від 2 до 3 мм;
  • колір – жовтий з відтінками і нюансами;
  • запах – не різкий і дуже приємний;
  • смак – дуже схожий на смак чорної ікри, при цьому присутні властиві щуці «нотки» присмаку.

Магазин морепродуктів ІКРА24 рекомендує звертати увагу на зовнішній вигляд ікринок: їхня поверхня повинна бути пружною і неушкодженою. Консистенція оригінального свіжого продукту розсипна, що дозволяє легко використовувати для підготовки страв спеціальні ложечки.

Варто розуміти, що ціна щучої ікри іноді практично не відрізняється від вартості чорної різновиди продукту. Природно, це справедливо тільки для якісного преміального продукту з високим попитом.

Ікра щуки – користь для організму в будь-якому віці

Чим же корисний цей популярний делікатес? Чому лікарі і дієтологи по всьому світу радять вводити його в свій раціон з самого дитинства? Перш за все, варто згадати унікальний склад продукту з відмінним балансом основних компонентів та складових.

У кожній ікринці є все, що необхідно для повноцінного розвитку людського організму:

  • Вітаміни груп А, В, К, PP, D;
  • Цінні мінерали;
  • Мікро і макроелементи;
  • Поліненасичені жирні комплекси і кислоти Омега-3 та Омега-6;
  • Протеїн з високим ступенем засвоюваності і так далі.

Звертаємо вашу увагу на високу концентрацію в продукті тваринного білка протеїну. В окремих різновидах ікри вона може досягати 32-34%. Тваринний протеїн – це основний «будівельний матеріал» для клітин нашого організму, який з його допомогою швидше відновлюється після важких фізичних навантажень, травм, стресових ситуацій.

Вітаміни та мінерали в складі сприятливо впливають на роботу нервової, травної, серцево-судинної систем людини. Якщо ви страждаєте безсонням, спробуйте ввечері перед сном з’їсти бутерброд з парою ложечок щучої ікри – як стверджують фахівці, це допоможе практично відразу заснути.

Делікатес рекомендований для тих, чия діяльність пов’язана з розумовою працею: регулярне вживання на сніданок з бутербродом дозволяє організму підбадьоритися і тонізувати. Спортсмени, військові, робітники, вчені, студенти – ікра щуки для багатьох професій стає реальним «помічником» протягом усього робочого дня.

Крім того, варто звернути увагу і на використання делікатесу в багатьох популярних дієтичних меню. Грамотне дозування і своєчасне вживання дійсно допомагає позбутися від декількох зайвих кілограмів, і це реальний медичний факт.